raakaametallia Kirjoitettu 12. Joulukuuta, 2018 Kirjoitettu 12. Joulukuuta, 2018 Hei, pitäs fatbikestä päivitellä perus vaijerijarrut hydraulisiin, mitähän kaikkea tulis huomioida? Onko yleensäkään osat miten bolt-on tyyppisiä?
ossi5000 Kirjoitettu 12. Joulukuuta, 2018 Kirjoitettu 12. Joulukuuta, 2018 Onhan ne periaatteessa ihan bolt-on, jos ostat samantyyppisillä kiinnityksillä kuin nykyiset jarrut. Tietysti helpottaa jos laitat linkin pyörän kuvaan, niin siitä voi jo suoraan kertoa. Käytännössä niitä on post-mount ja IS2000 joista post-mount on tänä päivänä yleisin (Whiteissä on takana IS). Jos jarruvaijerit kulkevat rungon sisällä, letkujen pudottaminen sinne tilalle voi olla työlästä ja vaatii jarrun ilmaamisen, koska sitä ei voi tehdä irrottamatta jarrusatulaa letkusta. Jos vaijerit kulkevat rungon ulkopuolella, homma on paljon helpompi.
Sulo Kirjoitettu 13. Joulukuuta, 2018 Kirjoitettu 13. Joulukuuta, 2018 Jatkot: https://www.fillarikeskustelu.com/topic/310-jarrujen-päivitys-fatbikeen/
Recommended Posts
Luo uusi käyttäjätili tai kirjaudu sisään
Sinun täytyy olla jäsen osallistuaksesi keskusteluun
Luo käyttäjätili
Rekisteröi uusi käyttäjätili helposti ja nopeasti!
Luo uusi käyttäjätiliKirjaudu sisään
Sinulla on jo käyttäjätili?
Kirjaudu sisään