Jump to content
Yritystilien käyttäjät huomio! Ilmoituksien hinnat puolitettu. ×

MYYTY - Specialized Tricross Elite Disc 2012 56cm Kouvola


Recommended Posts

Kirjoitettu

Vuosimallin 2012 Tricross Elite levyjarrullinen cyclocrossari. Runko ja haarukka alumiinia, Tiagra 3x10 osasarja, Avid BB5 jarrut, muut osat Specializedin omia. Ollut ympärivuotisessa työmatkakäytössä (säilytetty sisällä), mutta ei juurikaan lenkeillä eli kilometrejä ei ole kertynyt kuin ehkä kolme tonnia yhteensä. Kunto on hyvä, edessä vaijerin kuori on kihnuttanut maalipinnan yhdesta kohtaa paljaaksi, sekä pystyputkessa lokarin kiinnike on myös naarmuttanut. Kuviin sellainen huomio vielä, että kuvauksen aikana satoi lunta - rungossa ei ole naarmuja pystysuunnassa. :)

 

Geometriaa ja osalistaa voi tutkia täältä:

 

https://www.specialized.com/fi/en/tricrosselitedisc/36214

 

Osat muuten alkuperäisiä, satulatolppa lähti varkaan matkaan aikanaan joten sen tilalla Kalloy Uno tolppa (pyörässä oli eri satula tuolloin, joten alkuperäinen nyt paikallaan). Ketjuja vaihdettu tarpeen mukaan, voimansiirto ok kunnossa. Yhdet uudet jarrupalat saa mukaan.

 

56cm runko sopii 180+ kuskille, itse olen 183cm. Koeajomahdollisuus Kouvolassa, pyörässä on nastarenkaat ja avopolkimet. Kuljetus järjestyy n. 120km säteellä bensakorvauksella.

 

Rungon koko (lisää myös otsikkoon): 56cm

Hintapyyntö: 620

Paikkakunta (lisää myös otsikkoon): Kouvola

Yhteydenottotapa: YV

 

edit: kuvia lisätty

tricross1.jpg

tricross2.jpg

tricross3.jpg

Luo uusi käyttäjätili tai kirjaudu sisään

Sinun täytyy olla jäsen osallistuaksesi keskusteluun

Luo käyttäjätili

Rekisteröi uusi käyttäjätili helposti ja nopeasti!

Luo uusi käyttäjätili

Kirjaudu sisään

Sinulla on jo käyttäjätili?

Kirjaudu sisään
×
×
  • Luo uusi...