Jump to content
Yritystilien käyttäjät huomio! Ilmoituksien hinnat puolitettu. ×

Recommended Posts

Kirjoitettu

Myydään jäykkäperäinen XC-ase, Felt Q920, muistaakseni vuosimallia 2008. Alumiinirunko kokoa 19,5", ajoa on nykyaikaistettu alkuperäistä lyhyemmällä kannattimella ja leveämmällä tangolla viime syksynä, gripit, pakka ja ketjut uusittu myös samaan aikaan. Viimeisen vuoden aikana kokenut lähinnä työmatka-ajoa. Renkaina nyt tuulennopeat Geaxin AKAt, iso ilmatila ja pieni kuvio rullaavat tajuttomasti mutta pitävät myös mukavasti. Kaupan päälle saatavissa Nokian nastarenkaat jos talviajo kiinnostaa.

 

Shimanon navat, Mavicin luotettavat kehät, jarruina Avid Juicy 3, hiljaiset ja pitävät. Kammet Truvativ ja vaihteet ovat alkuperäinen 3x9, edessä Shimanon Deore -vaihtaja ja takana SRAM X-9. Vaihdevivut SRAM X-5. Tästä on helppo rakentaa esim. moderni 1x10 -setuppi. Keula on RockShox Tora, hyvin perusmalli mutta ällistyttävän toimiva ja kestävä.

 

Tässä on vielä pyörää ajoon tai jos on askartelusta kiinnostunut, aihio 27,5 -projektiksi. Lähtökohtaisesti ilman polkimia mutta kuvissa olevista SPD -pedaaleista voidaan neuvotella erikseen.


Hintapyyntö: 340€

Paikkakunta: Tampere

Yhteydenottotapa: YV

 

 

 

post-11031-0-81108300-1408949970_thumb.j

post-11031-0-00393700-1408949983_thumb.j

post-11031-0-70876200-1408949993_thumb.j

Luo uusi käyttäjätili tai kirjaudu sisään

Sinun täytyy olla jäsen osallistuaksesi keskusteluun

Luo käyttäjätili

Rekisteröi uusi käyttäjätili helposti ja nopeasti!

Luo uusi käyttäjätili

Kirjaudu sisään

Sinulla on jo käyttäjätili?

Kirjaudu sisään
×
×
  • Luo uusi...