Jump to content
Yritystilien käyttäjät huomio! Ilmoituksien hinnat puolitettu. ×

Myyty: Yeti SB 4.5C XL


Recommended Posts

Kirjoitettu (muokattu)

Myynnissä otsikon mukainen 3 vuotta vanha runkosetti, tästä huippuluokan kuituinen trail- täpäriaihio. 

 

Geometria näkyy tästä: 

2017YetiSB45cGeometry_101935b1-70f6-4fde

 

Runko sopinee hyvin 185-195 pituiselle, itse olen 191 cm

Kunnon suhteen runko on ihan ok, ollut kokonaan suojattu Invisiframe- teipillä, mutta takakolmiossa on yksi kohta missä hieman lähtenyt maalia nuppineulanpään kokoiselta alueelta. 

Myöskin etukolmiossa on parissa kohtaa halkeama maalipinnassa, mutta halkeamat ovat olleen samanlaisia viimeiset kaksi vuotta. Näiden halkeamien johdista sain uuden etukolmion, jonka saa ilmaiseksi mukaan, jos haluaa vaihtaa käyttöön samantien. 🙂

 

Iskari on Fox DPS Factory (trail- tune) ja huollettu säännöllisesti R-Techissä, viimeksi 05/2019. Myöskin kaikki linkkujen laakerit vaihdettu 05/2019.

 

Kaupan päälle tulee:

- Ohjainlaakeri Works Components -1 (+ uudet laakerit varalle) ja myöskin alkuperäinen Cane Creekin ohjainlaakeri.

- Keskiölaakeri SRAM GXP

- Reverb Stealth 150mm + uusi liipasin mallinen vipu. (Jos ei halua/tarvi Reverbia, niin hinnasta 100 euroa pois)

 

Hintapyyntö runkosetille 1300 euroa.

 

Runko sijaitsee Toijalassa ja katsomaan saa tulla ehdottomasti. Voin myös tarvittaessa postittaa eli löytyy sopiva laatikko.

 

Kiinnostuneille voin laittaa lisää tarkempia kuvia.

 

Yhteydenotot YV:llä tai jaaccup ät gmail dot com

IMG_20191229_122408.jpg

IMG_20191229_122532.jpg

Muokattu: , käyttäjä: Xizor

Luo uusi käyttäjätili tai kirjaudu sisään

Sinun täytyy olla jäsen osallistuaksesi keskusteluun

Luo käyttäjätili

Rekisteröi uusi käyttäjätili helposti ja nopeasti!

Luo uusi käyttäjätili

Kirjaudu sisään

Sinulla on jo käyttäjätili?

Kirjaudu sisään
×
×
  • Luo uusi...